Istorija

Mikropigmentacijos istorija

Nuo tų tolimų laikų įvyko daug technologinių atradimų makiažo srityje, kurie stipriai įtakojo atlikimo metodikas ir spalvas, naudojamas tatuaže. Šiandien yra daug ilgalaikio makiažo taikymo būdų, kaip naudojant prietaisus, taip ir rankinius būdus. Taip pat atsirado nemažai specialių pigmentų gamintojų. Ir tik pagrindiniai būdai ir metodai įvedant dažus po oda lieka nepakitę.

Pasak šaltinių, pirmąjį tatuažo įrenginį išrado Samuel O’Reilly Niujorke 1891 metais, o plastikos chirurgas Krovell Bird pirmą kartą istorijoje aprašė tatuažo procedūrą, kuri padėjo paslėpti trūkumus atsiradusius dėl iškritusių blakstienų. Terminas „Mikropigmentacija“ buvo sukurtas gydytojų Zwerling ir Christensen 1985 metais. Tais pačiais metais šie gydytojai taip pat parašė pirmąją knygą apie kosmetinį tatuiravimą, kuri vadinosi „Mikropigmentacija“. Mikropigmentacija buvo vadinama tatuažo procedūra, kurią atliekant buvo naudojami mikroskopiniai lęšiai tam, kad tiksliai įvesti pigmentus po oda.

Ši sąvoka iki šiol naudojama kartu su kai kuriais kitais terminais, tokiais kaip „odos pigmentacija“, „dermopigmentacija“, „mikrodermopigmentacija“, „odos grafika“, „kosmetinė tatuiruotė “ . Yra ir kiti šio meno pavadinimai, bet „permanentinis makiažas“ ir „permanentinė kosmetika“, „ilgalaikis makiažas“ – labiausiai šiuolaikiški ir labiausiai vartojami terminai visuomenėje.

Kiekvienais metais žmonių, kurie naudoja permanentinį makiažą, skaičius auga visame pasaulyje, nors ir daugelį metų moterys neturėjo galimybės naudoti šias permanentinio makiažo procedūras. Bet kokio pobūdžio tatuažas, ypatingai moterims, buvo nepriimtinas, todėl daugelis slėpė tai nuo šeimos ir draugų. Bet kai tik visuomenė priėmė šias naujoves, permanentinis makiažas tapo neatskiriama daugelio moterų gyvenimo dalimi. Jau seniai buvo nustatyta eilė šio makiažo privalumų, kurių dėka pabrėžiamas moters grožis, veidas tampa gaivesnis ir natūralesnis, ir kuris išlaikomas visą dieną.

Galiausiai moterys tapo nepriklausomos nuo įvairių pieštukų, šepetėlių at teptukų. Tenka padėkoti vienai permanentinio makiažo meistrei, Pati Pavlik, kuri pradėjo atlikinėti šias permanentinio makiažo procedūras 1979 metais ir kuri yra laikoma viena iš šios veiklos pionierių. 1985-aisiais kosmetikos tatuiruotės sudarė 2/3 jos darbo. Po permanentinio makiažo deklaracijos kaip naujos tendencijos JAV, ją galima vadinti permanentinio makiažo motina. Nuo tada ji ir daugelis kitų garsių žmonių vystė kosmetinių tatuiruočių meną ir prisidėjo prie tolimesnės veiklos Jungtinėse Valstijose ir užsienyje.

Ilgalaikės kosmetikos pramonės industrija klesti kaip niekada anksčiau. Atsirado įvairių švietimo įstaigų, kur kiekvienas gali praeiti permanentinio makiažo mokymus. Pirmoji tokia institucija buvo Nacionalinės kosmetinio tatuažo asociacija (The National Cosmetic Tattooing Association), įkurta Pati Pavlik 1989 metais. Ši organizacija sutelkė visą savo dėmesį į viską, kas apima permanentinio makiažo procedūras. Dar dvi nacionalinės/tarptautinės pelno nesiekiančios organizacijos tarnauja tam, kad šis menas klestėtų, tai Permanentinio makiažo profesionalų bendruomenė (The Society of Permanent Cosmetic Professionals), įkurta 1985 metais ir Mikropigmentacijos akademija JAV (American Academy of micropigmentation) įkurta 1994 metais. 2001 buvo išleistas pirmasis pasaulyje žurnalas apie permanentinį makiažą „Cosmetech“!

Ar aktualus permanentinis makiažas šiandien? Taip! Permanentinio makiažo pripažinimas nauju žingsniu makiažo pasaulyje ir žinojimas jo akivaizdžių pranašumų suteikia didelį postūmį šios srities klestėjimui. Jo pranašumas yra toks akivaizdus, kad daugelis iš pirmaujančių kosmetikos gamybos organizacijų pradėjo pusiau ilgalaikės kosmetikos gamybą, kurią galite rasti bet kokioje parduotuvėje. Šie produktai yra geri tiems, kurie nori pirmiausia pabandyti pusiau permanentinio makiažo kosmetiką prieš atliekant pilną permanentinį makiažą. Tai jau nebėra paslaptis. Permanentinis makiažas šiandien – tai tas dalykas, kurio reikia šiuolaikinėi moteriai.