D.U.K

Koks mikropigmentacijos ilgaamžiškumas?

Ilgalaikiu makiažu moteris gali džiaugtis gana ilgai, bet ne amžinybę. Paprastai mikropigmentacija išsilaiko nuo 6 mėn. iki 3,5 metų, o kartais ir ilgiau. Jos ilgaamžiškumas priklauso nuo odos savybių, pigmento intensyvumo, spalvos, ar procedūra atlikta su korekcija ar be jos, klientės gyvenimo būdo.

Ilgaamžiškumą trumpina kosmetika, naudojama veido pigmentacijai mažinti, odos atnaujinimą skatinančių priemonės (retinolis, įvairios rūgčtys, enziminiai pilingai ir kt. šveitimo procedūros), naudojami medikamentai, dažnas buvimas saulėje ar soliariumuose, sveikatos problemos. Piešiniui prablukus rekomenduojama procedūrą atnaujinti. Vieniems ji atliekama po metų, kitiems – net po 2–3 metų. Kuo ryškiau atlikta mikropigmentacija, tuo ilgiau ji išlieka. Natūralios, švelnesnės spalvos blunka daug greičiau.

Per kiek laiko piešinys visiškai išbluks, niekas negali nuspėti, todėl ilgalaikį makiažą visada rekomenduojama atlikti tik pas PROFESIONALĘ meistrę, kuri jums tinkamai parinks formą. Svarbu, kad naujos formos būtų proporcingos ir derėtų prie kitų veido bruožų, piešinys tiktų prie veido mimikų, reljefo.

DUK

Kiek trunka mikropigmentacijos procedūra?

  • Paprastai mikropigmentacijos procedūra trunka nuo 1,5 iki 2,5 valandos. Į šį laiką įskaičiuota konsultacija, eskizo piešimas, formos bei spalvos parinkimas, ilgalaikio makiažo atlikimas, darbų prieš ir po fotografavimas, priežiūros namuose aptarimas.
  • Korekcijos ( nuo 3 sav. iki 3 mėn. po pagrindinės procedūros) trunka 30min – 1 val.
  • Atnaujinimo procedūros (2 metų laikotarpyje, po pagrindinės procedūros) trunka 1 – 2 val.

SVARBU: Korekcijos ne visais atvejais yra būtinos. Korekcijų, atnaujinimo kainos galioja tik LOJALIOMS klientėms, kurios prieš tai atliko PAGRINDINĘ antakių, vokų, lūpų mikropigmentaciją pas meistrę Ingą Valasevičienę.

Moterims, kurios nors kartą yra atlikę procedūrą pas kitas specialistes, taikomos PAGRINDINIŲ procedūrų kainos.

Ar pašalinami antakių plaukeliai prieš procedūrą?

Antakių plaukeliai nepašalinami prieš procedūrą. Nupiešus eskizą gali būti pašalinimi tik tie plaukeliai, kurie trukdo norimai formai išgauti.

PASTABA: prieš atliekant akių vokų mikropigmentaciją, reikia nusiimti priauginamas blakstienas ir atvykus turėti kontaktinių lęšių konteinerį (jei juos nešiojate).

Kokio spalvos intensyvumo tikėtis?

Prašydamos atlikti ilgalaikį makiažą kuo tamsiau, rizikuojate turėti ne gražią juodą arba rudą spalvą, o pilkus ar mėlynus atspalvius. Taip nutiks ne tik dėl naudojamo tamsaus pigmento, bet ir todėl, kad:

  • Veido epidermis yra labai plonas, kapiliarai yra arti odos paviršiaus, jie dar labiau sustipriną tamsių, šaltų atspalvių intensyvumą.
  • Dauguma esame šviesios, rausvos, o ne gelsvo atspalvio odos, turime įvarių pigmentiniu dėmių, todėl šalti tonai labiau išryškėja veide.

Visa tai lemia, kad intensyvaus ilgalaikio makiažo spalva tampa melsvo, pilkšvo atspalvio ir atrodo dirbtinai, drastiškai.
Taigi, jei norite būti gražios, atminkite – daugiau/ tamsiau ne visada yra geriau. Verčiau rinkitės švelnų, natūralų ir skoningą permanentinį makiažą.

Kas yra korekcija ir ar ji būtina?

Kai po pirmos ilgalaikio makiažo procedūros sugyja oda, dažnai implantuotas pigmentas būna pasiskirstęs nevienodai. Norint išgauti tobulą vaizdą, būtina pakartotinė ilgalaikio makiažo procedūra, kitaip vadinama KOREKCIJA. Ją rekomenduojama atlikti po pagrindinės (pirminės) procedūros praėjus 3–4 savaitėms. Kadangi lūpų oda daug plonesnė už kitų veido ar kūno sričių odą, jų korekcija atliekama po 6 savaičių. Nurodyti gijimo intervalai gali būti trumpesni bei ilgesni, kuriuos lemia skirtingi odos tipai, sveikatos būklė ir žmonių amžius. Jeigu rezultatas klientę tenkina po pirmos procedūros, korekcija nebūtina. Korekcijos atliekamos 3 mėnesių laikotarpyje, po pagrindinės procedūros.

Kaip atrodo klientė iškart po procedūros?

Po antakių korekcijos labiau pastebimas ne patinimas, o paraudimas, bet jis išnyksta jau po 3 valandų. Spalva būna intensyvi, jei atliekama procedūra šešėliavimo technika, pažeistos odelės regeneracija trunka 5–10 dienų. Plaukelinė technika yra daug švelnesnė, todėl ir vaizdas iškart po procedūros kur kas natūralesnis. Po akių vokų ir lūpų mikropigmentacijos procedūros gali pasireikšti didesnis patinimas, kuris vienoms moterims laikosi parą, o kitoms – iki 3–4 parų. Patinimą veiksmingai mažina ant pažeistos vietos uždėti ledukai (apvynioti rankšluosčiu ar kt. medžiaga). Lūpų spalva po procedūros dažniausiai būna dramatiškai tamsi, tačiau joms užgijus, nukritus šašiukams, ji stipriai pašviesėja, tampa natūralesnė. Jei atliekamas pilnas lūpų tušavimas, lūpos po procedūros gali sutinti, tačiau patinimas praeina jau po paros, o visai išnyksta, kai jos sugyja (apie 4-5 d.)

Jeigu klientė yra ypač jautri savo išvaizdai, rekomenduojama planuotis ilgalaikio makiažo procedūras taip, kad po jų galėtų kelias dienas pabūti namuose.

Kiek korekcijų reikės atlikti po procedūros?

Yra rekomenduojama atlikti pagrindinę procedūrą ir vieną korekciją, tačiau jeigu oda sunkiau priima pigmentą, tuomet gali reikėti ir dviejų korekcijų. Pagal statistiką, didžiajai daliai pacientų, užtenka vienos korekcijos.

Ar gali mano oda nepriimti pigmentų?

Gali, jeigu klientė yra alergiška dažams. Tokiais atvejais, po procedūros kyla alerginė reakcija – oda stipriai ištinsta, atsiranda visame veide dėmių, gali stipriai traumuota vieta šlapiuoti, tvinkčioti. To pasekoje, oda atmeta pigmentus. Paprastai tokios klientės jau žino, kad yra arba labai alergiškos valgomiems dažikliams, esantiems maiste, dekoratyvinei kosmetikai. Daugiausia alerginių reakcijų atvejų kyla nuo geltonos bei raudonos spalvų.

Spalvos intensyvumas priklauso nuo:

ODOS TIPO: riebios odos savininkėms paprastai pigmentas įsisavina prasčiau ir būna šviesesnis nei normalias, mišrias odas turinčioms klientėms. Labai sausos odos savininkėms gali švelniau sugyti spalva dėl per greitos odos regeneracijos.

AMŽIAUS: vyresnių moterų odos funkcijos būna nusilpę, oda regeneruojasi ne taip sparčiai kai jaunų moterų, todėl spalva pigmento įgyja geriau, pigmentas išlieka ilgiau odoje. Be to, vyresnių moterų epidermis yra plonesnis nei 20-30 metų moterų, todėl pigmentas geriau įsives brandaus amžiaus klientėms.

ESAMŲ LIGŲ: blogai savinasi pigmentas, kai klientė naudoja psichotropinius vaistus, skystinančius kraują vaistus, kai sutrikęs spaudimas, menstruacijų, nėštumo, žindymo laikotarpiu, menopauzės metu, jeigu moteris yra paskirta hormonų terapija negalinčioms susilaukti vaikų. Jeigu vyresnės moterys turi problemų su spaudimu, tuomet pigmentai ne taip gerai įsitvirtina odoje.

TRAUMUOTOS ODOS: sunkiai vedasi pigmentas į ne kartą traumuotą odą. Jeigu prieš tai klientei buvo atliktas permanentinis makiažas labai grubiai ir giliai, tokia oda gali būti mikro randėta. Paprastai atrofinis randas ilgalaikio makiažo zonoje susijęs su kolageno tinklo praradimu matricos pertvarkymo procese. Tik mažuma randų yra hipertrofiniai arba turi keloidinį formavimąsi. Pigmentas netolygiai gali įsivesti jeigu klientei yra nustatyta papilomatozė. Papilomatozė yra epitelio pažeidimas, pasižymi kaip karpos ant odos ir gleivinės membranų.

LANGERHANSO LĄSTELIŲ FUNKCIJOS. Langerhanso ląstelės atlieka sargų vaidmenį: jos apsaugo odą nuo nepageidaujamų įsibrovėlių ir valdo kitų ląstelių veiklą. Streso metu, cheminių arba fizinių traumų metu jos siunčia signalą epidermio pamatinėms ląstelėms paspartinti dąlijimąsi, t.y. suintensyvinti odos atsinaujimą. Jeigu Langerhanso ląstelės veikia labai aktyviai, dažas išstumiamas labiau, todėl lieka mažiau spalvos po sugijimo. Tokiu atveju, spalva bus intensyvinama per ilgalaikio makiažo korekciją, kurią galės atlikti po 4 -6 savaičių.

NAUDOJAMŲ KOSMETIKOS PRIEMONIŲ. Jeigu naudojate rūgštis, retinolio preparatus, vitamino C, haliurono serumus, aliejus, maitinamuosius, riebius kremus, atliekate mezoterapiją, biorevitalizaciją ar kitokias injekcijas veido odai, tai gali įtakoti prastesnį pigmento įvedimą bei pasisavinimą. Rekomenduojame likus dviems savaitėms iki procedūros nutraukti regeneraciją skatinančių kosmetikos priemonių naudojimą, o likus mėnesiui nebedaryti injekcijų bei odą regeneruoti skatinančių procedūrų.

Ar mikropigmentacijos pagalba galima ištaisyti veido bruožų nesimetriškumą?

Taip galima, jeigu veido asimetrija yra minimali. Asimetrija matoma daugelio pacientų veiduose, nes mimikuojama keliant tik vieną antakį, šypsomasi keliant tik vieną lūpų kamputį, skruostikauliai yra išsidėstę skirtingai. Mikropigmentacijos pagalba galima minimaliai ištaisyti asimetriškumą, tačiau idealiai ištaisyti jo ir nebūtina, nes simetriškas piešinys nesimetriškame veide neatrodys tinkamai. Piešinį reikia derinti prie mimikų, prie kaukolės išgaubimų ir įdubų. Patariama kiekvienai save atidžiai paanalizuoti, pasižiūrėti kaip smulkios raukšlelės išsidėstę, kurios akies vokas labiau užkritęs, kuri akis mažesnė ar didesnė, kuri siaurenė ar platesnė ir ar skruostų putlumas yra vienodas.

Ar procedūra yra saugi?

Nors daugelis specialistų naudoja daugkartinius, autoklavuose sterilizuojamus įrankius, mes ilgalaikį makiažą atliekame tik su vienkartinėmis priemonėmis, kurių nereikia sterilizuoti. Medicininės paskirties adatos, sujungtos su antgaliais, yra saugiai supakuotos, o po procedūros išmetamos į specialius higienos reikalavimus atitinkančius indus. Tokia patentuota adatos ir kasetės sistema apsaugo įrangą nuo bet kokių organizmo skysčių bei panaudotų pigmentų likučių.

Taigi, klientei atliekama ypač saugi ir sterili procedūra.

Ar gali kilti kokių nors sveikatos problemų po ilgalaikio makiažo?

Po lūpų mikropigmentacijos procedūros dažnai klientei ant jų 3–4 parą iškyla pūslelinė. „Herpes“ virusas gali atsirasti ne vien tik dėl procedūros. Pūslelinė gali iškilti ir peršalus, po saulės vonių, po traumų. Apie 85 proc. žmonių yra šio viruso nešiotojai, todėl, esant anksčiau minėtoms aplinkybėms, virusas suaktyvėja. Apsisprendus atlikti lūpų mikropigmentaciją, rekomenduojama profilaktiškai išgerti antivirusinių vaistų, kurie parduodami tik su receptu. Pūslelinė gali trukdyti gražiai implantuotis pigmentui ir pailginti lūpų gijimo periodą.

Po akių kontūro mikropigmentacijos procedūros kartais (retais atvejais) gali išsivystyti akių uždegimas. Dažniausiai taip nutinka, kai po procedūros neužtikrinama higiena ir per greitai pradedama naudoti dekoratyvinė kosmetika. Taip pat uždegimas gali kilti, jeigu klientė jaučiasi peršalusi, serga virusine liga. Tokiais atvejais procedūrą reikia atidėti, kol pagerės sveikata. Tik atsiradus pirmiems akių sudirgimo simptomams, rekomenduojama jas plauti ramunėlių arbata, naudoti specialius lašiukus nuo uždegimo. Jeigu akių uždegimas ūmėja, reikėtų nedelsiant kreiptis į oftalmologą, kuris paskirs akių lašų ar tepalų nuo uždegimo.

Ilgalaikio makiažo procedūra yra saugi, nes naudojamų priemonių, t. y. pigmentų, anestetikų ir kitų produktų, cheminė sudėtis yra griežtai reguliuojama sveikatos saugos standartais. Procedūra atliekama laikantis higienos saugos reikalavimų. Ypač svarbu griežtai laikytis nurodymų po procedūros – tik taip galima sumažinti bet kokios infekcijos pavojų ir džiaugtis gražia ilgalaikio makiažo spalva.

Ar procedūra skausminga?

Procedūros metu naudojami tepamieji anestetikai, kurie sumažina patiriamą skausmą ir diskomfortą. Kiekviena individualiai jaučia skirtingą skausmą, be to, kiekvienos moters skirtingos veido zonos yra mažiau ar daugiau jautresnės. Pagrindinis kiekvieno meistro tikslas yra atlikti ilgalaikio makiažo procedūrą kaip galima komfortiškiau. Dar prieš 4–5 metus anestetikų pasirinkimas buvo labai skurdus, tačiau šiandien yra iš ko rinktis.

Ką reikėtų žinoti apie pigmentus?

Mikropigmentacija, dar kitaip vadinama permanentiniu makiažu, pavadinta dėl to, kad procedūrai atlikti yra naudojami mikromolekulių pigmentai. Molekulių dydžiu jie skiriasi nuo pigmentų, naudojamų tatuiruotėms ant kūno atlikti. Ir nors pastarieji dažai geriau išsilaiko odoje, jų nerekomenduojama naudoti veido srityje. Veido oda glemba, formų mados kinta, todėl praėjus kuriam laikui atsiras noras šiek tiek pakoreguoti piešinį. Tokiais pigmentais atliktus darbus koreguoti vien tik spalvos atnaujinimo procedūromis sunku, o kartais neįmanoma. Tokiu atveju gali tekti naikinti cheminėmis medžiagomis, lazeriu arba netgi kreiptis į plastikus. Panaikinimo procedūros kainuoja daug brangiau nei ilgalaikio makiažo procedūra ir kartais trunka ilgai (iki metų), nes prireikia ne vienos, o kelių procedūrų, todėl prieš rinkdamiesi meistrą turite gerai įvertinti kainos ir kokybės santykį, kad vėliau nereikėtų gailėtis.

Ką reikėtų žinote apie galutinį spalvos rezultatą?

Ilgalaikio makiažo spalvos rezultatas kartais yra nenuspėjamas, nes jokio tikslaus mokslo, gebančio tiksliai apibrėžti odos spalvos pigmentų kiekį, nėra. Pigmentų, kurie įleidžiami į odą, sudėtis taip pat meistrui tiksliai nežinoma, nes ant buteliuko nenurodyta procentais. Kiekvienam meistrui svarbu žinoti pigmento spalvos bazines spalvas, kad kuo lengviau galėtų numatyti nepageidaujamą efektą ir, užbėgdamas už akių, pridėti vienokio ar kitokio tono. Galutinis ilgalaikio makiažo rezultatas būna įvairioms klientėms skirtingas, nors naudojama ta pati pigmento spalva. Spalvos rezultatas taip pat priklausys nuo meistro patirties, žinių gausos, tikslaus spėjimo ir sėkmės. Pigmentų kompanijos parduoda daug spalvų, tačiau patyręs meistras geba tas spalvas maišyti, koreguoti kiekvienam klientui, kad išvengtų nepageidaujamo atspalvio. Kartais pigmentų analizė trunka kelerius metus, kad meistras galėtų kuo tiksliau nuspėti spalvos rezultatą, išsilaikymo trukmę, spalvos pokyčio tendencijas. Patyręs meistras gali nuspėti, kaip atrodys viena ar kita spalva po pusės metų arba po metų, ir rekomenduoti patį geriausią spalvos variantą. Koreguoti spalvą klientui yra lengviau nei įleisti jį pirmą kartą, nes gautas rezultatas po pirmo karto gali daug pasakyti tiek apie žmogaus odą, tiek apie patį pigmentą. Daugelis pigmentų gamintojų korekcijoms siūlo paruoštus pigmentus, skirtus korekcijoms, kad būtų lengviau pasiekti pageidaujamą rezultatą.

Kaip atrodo tos pačios spalvos dieną, vakare, lauke ar viduje?

Makiažas ir odos atspalvis gali atrodyti vienaip vonios kambaryje ir visai kitaip išėjus į lauką. Makiažo atspalvis veide priklauso nuo apšvietimo, todėl pilkesniais antakiais jūs atrodysite liuminiscenio apšvietimo aplinkoje, rudas tonas labiau matysis dienos šviesoje. Dažnai dienos šviesa suteikia spalvai šiltumo, o ofiso šviesa – šaltumo. Aplinkoje supančios sienų, baldų spalvos taip pat gali daryti įtaką kitų spalvų temperatūrai. Pigmentas yra implantuojamas viršutiniame dermos paviršiuje, todėl kai mes žiūrime į užgijusios spalvos rezultatą, mes ją matome pro skaidrų epidermio sluoksnį, kuris turi savo rausvesnį, melsvesnį, pikšvesnį ar kitokios spalvos toną, todėl patį pigmentą vertiname lyg per uždangą. Spalvos intensyvumas taip pat priklauso nuo apšvietimo, nes dienos šviesoje bus pakankamas ryškumas, galbūt net norėsis šiek tiek jį prislopinti pudra, tačiau vakare ar viduje trūks ryškumo, kurį galima paintensyvinti dekoratyvine kosmetika. Bet kokiu atveju meistras gali rekomenduoti spalvą, tačiau galutinį sprendimą priima klientas.

Ar galima atlikti ilgalaikį makiažą, jei prieš tai buvo darytos lūpų injekcijos?

Galima, bet prieš procedūrą būtina apie tai informuoti meistrą. Rekomenduojama pirmiau atlikti ilgalaikį lūpų makiažą ir tik vėliau – injekcijas. Ilgalaikis makiažas išsilaiko ilgiau nei užpildai. Jeigu atliekamas makiažas ant injekcijomis putlintų lūpų, išsivaikščiojus injekcijai, gali pakisti lūpų kontūrų simetrija. Užpildai ir implantuojami pigmentai dalysis ta pačia erdve lūpų audiniuose, todėl pigmentas gali mažiau įsigerti, pakisti pageidaujamas atspalvis.

Ar galima atlikti kosmetines veido procedūras prieš arba iškart po mikropigmentacijos?

Likus 2 savaitėm iki mikropigmentacijos procedūros negalima oda tepti aliejais, rūgštimis, hormonais, serumais, riebiais kremais, darytis injekcines procedūras, atlikti IPL arba lazerio veido procedūrų, eiti į soliariumus ar saulę todėl, kad tai pakenks būsimai ilgalaikio makiažo procedūrai. Rekomenduojama pirma atlikti mikropigmentacijos procedūrą ir ne anksčiau nei po mėnesio (kai visiškai sugyja) planuoti kitas veido kosmetines procedūras. Kai kurios veido procedūros trukdo tinkamai implantuotis pigmentui. Taip nutinka dėl to, kad kosmetinės priemonės atlieka odos impregnatoriaus vaidmenį, išbrinkindamos audinius ir taip apsunkindamos ilgalaikio makiažo procedūrą. Taip pat reikia žinoti, kad visos odą eksfoliuojančios procedūros, tokios kaip rūgštiniai-cheminiai, mechaniniai šveitimai, dermabrazija, vartojamas benzoilperoksidas, retinoidai aknei gydyti, hormoniniai tepalai sparčiau blukins pigmentą, todėl spalvą atnaujinti turėsite greičiau.

Ar galima po mikropigmentacijos atlikti veido lazerines procedūras?

Jeigu jūs atliekate intensyvios šviesos impulso (IPL) veido procedūras, kuriomis siekiate sumažinti veido raudonį, naikinti kapiliarus, atnaujinti veido odą, mažinti sutrikusią odos pigmentaciją ir šviesinti odą ar atlikti kitas veido procedūras lazeriu, turite informuoti dermatologą arba kosmetologą, kad jums yra padaryta mikropigmentacija, nes po lazerinių veido procedūrų gali pakisti jūsų ilgalaikio makiažo spalva, pašviesėti arba netgi išnykti piešinys.

Kada galima atlikti ilgalaikį makiažą po blefaroplastikos (akių vokų pakėlimas) arba regos korekcijos lazeriu?

Ilgalaikis makiažas gali būti atliekamas ne anksčiau nei po pusmečio. Rekomenduojame pasitarti su mediku atlikusiu jums operacijas.

Ar gali meistras atsisakyti atlikti procedūrą:

Taip, gali jei:

  1. Konsultacija užtrunka daugiau nei valandą ir nepriimamas abipusis sutarimas
  2. Pageidaujama nupiešti tokią formą, su kuria meistras nesutinka (klientas nori strorų/ plonų antakių, nors jo natūrali antakių forma priešinga; norima ypač tamsių antakių ir t.t.)
  3. Jei pastebimi tam tikri odos, psichikos sutrikimai, infekcinių ir lėtinių ligų, alkoholio vartojimo požymiai.

Ar galima registruotis tik korekcijos procedūrai, jei pagrindinę procedūrą atliko kitas meistras?

Korekciją turi atlikti tas meistras, kuris atliko pagrindinę procedūrą. Jei korekciją norite atlikti pas mane, Jums tai kainuos kaip nauja procedūra.